Devítka vstoupila do finálové série pravou nohou a bere první bod!

Plzeň/Liberec – Svěřencům Vojtěcha Fialy úderem středeční páté hodiny odpolední odstartovalo finále Extraligy 9. tříd. To hned ve své první třetině nabídlo čtyři branky, po dvou na každé straně. V té prostřední pak Tygři odskočili svému soupeři do dvougólového vedení a v celkovém součtu se nakonec radují z vítězství 6:3!

Deváťáci od úvodních chvil nenechali nic náhodě a již v čase 7:00 se ujali vedení. Nebezpečné nahození dlouho poskakovalo po brankovišti, až ho nakonec za Osvaldova záda doklepl Dominik Novák. Poté ale přišla pasivnější dvouminutovka, díky které se Škodovka po opatrnějším startu dostala do sedla. Nejprve totiž na začátku osmé minuty srovnal Jaroslav Hobl a následně poslal indiány do vedení Jakub Kořínek.

Bílí Tygři se ale ještě v rámci první dvacetiminutovky dotáhli na svého soka. Nebezpečná střela Sanejstra vypadla plzeňskému brankáři z lapačky, čehož pohotovou střelou využil Matěj Kučera. Těsně před polovinou základní hrací doby bylo na liberecké střídačce ještě veseleji, a to po hrubce v domácí obraně, po níž se prosadil Matyáš Čančík. Na něj hned o minutu později navázal Šimon Šejc a šelmy měly rázem pohodlný dvoubrankový náskok.

Ten v závěrečném dějství strážily a dokonce jej dokázaly navýšit. Hned v úvodu totiž z dorážky nedal soupeři šanci dobře postavený Petr Kubín. Domácím se přece jen povedlo ještě korigovat skóre, pět minut před koncem duelu se trefil Filip Stupka. O závěrečný gólový příspěvek se ale stejně přihlásili Tygři, kteří trefili odkrytou klec při soupeřově hře v šesti. Brankový účet uzavřel svým druhým zásahem Matyáš Čančík.

Severočeská devítka tak zaznamenala skvělý vstup do finálové série, ve které si připisuje první bod!

Vojtěch Fiala
„První finále je za námi, naší optikou U15 to bude slušný maraton. Sérii na tři vítězné zápasy hrajeme poprvé a první krok jsme zvládli dobře. V úvodní třetině jsme spálili nějaké vyložené šance a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Říkali jsme si, že musíme hrát pořád stejně, držet se našich principů a v žádném případě nepanikařit. Ve výsledku vypadá skóre 6:3 jako jasná záležitost, ale byl to těžký duel do posledního střídání. Ve čtvrtek se začíná od nuly a Plzeň nám stejně jako v tomto klání nedaruje ani metr ledu zadarmo. My ale uděláme maximum pro to, abychom do Liberce vezli dvě výhry."
Tomáš Pejchar
HC Škoda Plzeň
„Dnes jsme podali ustrašený a bojácný výkon. Soupeř byl ve všem lepší, vyhrával osobní souboje a my jsme v utkání tahali za kratší konec. V závěru jsme se ještě mohli vrátit do zápasu, když jsme tam měli samostatný únik i přesilovou hru šest na čtyři. Bohužel jsme nic z toho neproměnili a soupeř zaslouženě vyhrál."