Liberec první mečbol nevyužil, série pokračuje dál

Brno/Liberec - Bílí Tygři první příležitost na postup do čtvrtfinále nevyužili a v třetím utkání předkola podlehli Kometě 2:4. Brňané se na domácím ledě rychle dostali do vedení, které si pohlídali až do samotného konce. Série tak za stavu 2:1 pro Liberec bude pokračovat zítřejším čtvrtým duelem.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 4:2 (stav série 1:2)

Bílé Tygry na začátku utkání dost výrazně srážely dvouminutové tresty, Kometa se ale paradoxně ujala vedení při hře pět na pět. Hollandovo nahození od modré srazila liberecká defenziva jen k Andreji Kollárovi a ten nezištně doklepl puk do sítě. A to ještě v první části nebylo vše. Holík v přesilové hře vyzval ke skórování Tomáše Vincoura, který z mezikruží nedal Kváčovi šanci.

Dávid Gríger o zápasu
Na začátku jsme hned dali Kometě přesilovky a tím ji dostali na koně. Soupeř si poté začal hodně věřit na puku. Mrzí nás to, nic se ale neděje. Je to play-off, v úterý je další zápas. Půjdeme do něj na sto procent!

Další změnu skóre ve prospěch domácích hokejistů přinesl začátek druhé třetiny. Jenyšův pokus vyrazil Kváča na hokejku Michala Krištofa, jehož přesná dorážka znamenala vedení Brňanů 3:0. Severočeši se své úvodní branky dočkali až těsně před druhou sirénou. Šmíd v početní výhodě našel Michala Birnera a ten z pravého kruhu prostřelil Čiliaka.

Jihomoravané na gól do šatny odpověděli bleskovým úderem na startu třetí periody, podruhé v utkání vyzrál na Kváču slovenský útočník Michal Krištof. Tygři se však nevzdali. Jejich boj se vyplatil čtyři minuty před koncem, když Dávid Gríger zaskočil Čiliaka střelou z mrtvého úhlu. Na víc už ale šelmám scházely síly i čas, Kometa zvítězila 4:2 a vynutila si úterní pokračování série.

Patrik Augusta
„Nám se nepovedly vstupy do třetin a to si myslím, že rozhodlo dnešní utkání."
Jiří Kalous
HC Kometa Brno
„Nám se povedly vstupy do třetin a myslím si, že to v podstatě rozhodlo dnešní utkání. Jsem rád, že jsme hráli dobře a cením si dnešního výkonu hráčů. Ale my jsme hráli už v Liberci slušně a jak jsem říkal, tam jsme si to nechali proklouznout mezi prsty. Jsem moc rád, že jsme to zvládli."