Tygři i díky brankám mladíků předčili Kladno

Chomutov/Liberec - Tygři i napočtvrté v letošní sezóně porazili Kladno, ani tentokrát k vítězství ovšem rozhodně nevedla lehká cesta. Liberečtí si v druhé třetině vypracovali dvougólový náskok, domácí sice dokázali snížit na 1:2, ještě před koncem druhé třetiny si však šelmy vzaly dvoubrankové vedení nazpět. V závěrečném dějství už se skóre nezměnilo, svěřenci trenéra Patrika Augusty tak z Chomutova vezou plný počet bodů.

V zápase s Kladnem si svůj první extraligový start připsal nejlepší střelec liberecké juniorky Adam Měchura, který rovnou nastoupil na křídle první formace. A právě on měl na své hokejce první větší šanci zápasu, když hned v úvodu nebezpečně střílel po přihrávce Michala Birnera, Landona Bowa ale nepropálil. Zanedlouho se blýskla zase druhá tygří lajna, když Jan Ordoš našel před brankou volného Marka Zachara, ani on však kanadského gólmana nepřekonal. V úvodní části hry jsme tak branku neviděli.

Na začátku druhé třetiny se ale s góly roztrhl pytel. Ve 23. minutě otevřel skóre Jan Šír, který šikovně tečoval nahození Jakuba Šedivého - 0:1. Vzápětí to navíc bylo už o dvě branky. Po ráně Michala Ivana se kotouč dostal na vrcholek levého kruhu, kde se do něj opřel Marek Zachar, jenž vymetl šibenici svatyně Landona Bowa - 0:2. Rytíři ovšem dokázali rychle odpovědět, když svou vlastní střelu vleže dorazil Ladislav Zikmund - 1:2.

Po trochu bláznivé úvodní pětiminutovce druhé periody se hra trochu uklidnila, i tak ale o větší šance nebyla nouze. Vyrovnání měl na hokejce Antonín Melka, jenže v přesilovce z dobré pozice minul branku. To domácí mohlo mrzet, protože v 32. minutě to opět bylo o dva góly, Tygři totiž svou početní výhodu naopak využili. Střelu T.J. Melancona vyrazil Bow jen před sebe, čehož využil důrazný Adam Klapka, jenž dorazil kotouč za brankovou čáru - 1:3!

Do závěrečného dějství vstoupili o něco aktivněji domácí, přes pevnou libereckou obranu se ale těžko dostávali k větším šancím. Tygři však také několikrát zahrozili, zajímavou šanci si vypracoval Michal Birner, jeho rychlou ránu ovšem Bow vyrazil. Rytíři to v závěru zkusili i bez gólmana, ani to jim však nepomohlo. Nejblíže k gólu měl Jake Dotchin, jenže ten z takřka ideální pozice přestřelil. Svěřenci trenéra Patrika Augusty si tak připsali cenné tři body!

Adam Klapka si kryje kotouč. FOTO: Roman Mareš