Tygři po vyrovnaném průběhu podlehli Hradci Králové 1:3

Hradec Králové/Liberec - Tygři se podruhé za sebou utkali s Mountfieldem, tentokrát však na východu Čech. Po úvodních dvou vyrovnaných třetinách bylo skóre nerozhodné, v té třetí se ale Hradečtí dostali do vedení, které už nepustili. Jediným úspěšným střelcem na liberecké straně byl Michal Birner.

Oba trenéři udělali oproti čtvrtečnímu vzájemnému utkání změnu v brankovišti, to hradecké hájil Henri Kiviaho, to liberecké pak Jaroslav Pavelka. A právě gólman Severočechů měl v úvodu více práce, poradil si ale jak s pokusem Lukáše Cingela, tak se střelou Ahtiho Oksanena. V 8. minutě dostali domácí k dispozici první přesilovku, ani v ní však Pavelku nepřekonali.

Asi největší šance první třetiny měl na své hokejce Kelly Klíma, jeho rána z dobré střelecké pozice však byla zblokována a neujal se ani jeho pokus po následné rychlé kombinaci. Poté zahrozili také Tygři, jenže početní výhodu nevyužili. Na konci úvodní dvacetiminutovky tak bylo skóre bezbrankové.

Závar před Jaroslavem Pavelkou

Hned v úvodu druhé části hry se do velké příležitosti dostal aktivní Oksanen, z mezikruží ale Pavelku nepropálil. Vzápětí už však Hradečtí udeřili. Christophe Lalancette našel zpoza branky Kevina Klímu, jenž z bezprostřední blízkosti otevřel skóre utkání - 1:0!

V 31. minutě byl opět blízko ke gólu Oksanen, jenže ani tentokrát se z nadějné pozice neprosadil. A to ho mohlo mrzet, protože prakticky hned poté šelmy vyrovnaly. Ladislav Šmíd v přesilovce nahrál Michalu Birnerovi, jenž z pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Liberečtí se těsně před koncem třetiny mohli dostat i do vedení, Kiviaho si však s nebezpečnou ránou T.J. Melancona poradil. I po druhé třetině tak bylo skóre vyrovnané.

Martin Faško-Rudáš s kotoučem na hokejce

Na začátku třetí periody byl k vidění rychlý hokej s šancemi na obou stranách. První větší příležitost si v přesilovce vypracoval Filip Pavlík, jeho projektil však těsně minul branku. Vzápětí se už ale domácí mohli radovat. V nepřehledné skrumáži před Pavelkou se totiž nejlépe zorientoval Jakub Orsava, který propasoval kotouč až do sítě - 2:1.

Hradečtí mohli svůj náskok ještě navýšit, když se do šance znovu dostal Oksanen, kvůli výbornému obrannému zákroku T.J. Melancona ale nedokázal zakončit. Tygři následně stupňovali svůj tlak, obrana domácích je ale k žádným větším šancím nepouštěla. Nakonec to Liberečtí zkusili i bez brankáře, což se jim vymstilo. Východočeši se dostali do přečíslení, které využil Ahti Oksanen, jenž si tedy přece jen na své konto připsal vstřelený gól. Mountfield tak zvítězil 3:1.