Tygři uspěli ve Vítkovicích a dotáhli se na ně v tabulce!

Vítkovice/Liberec – Bílí Tygři proti Vítkovicím trpělivou hrou čekali na své šance a postupně navyšovali svůj náskok. Ostravané s odpovědí přišli až ve třetí třetině, obrat jim však Severočeši nedovolili a po výhře 4:1 si připsali tři body!

Liberec čekalo ve Vítkovicích druhé utkání ve dvou dnech a i do tohoto duelu nastoupil kvůli absencím v obměněné sestavě. Po třízápasové pauze se do brány postavil Petr Kváča. A už ve čtvrté minutě čelil samostatnému úniku Samuela Bittena, jehož pokus o zakončení skvěle vystihl. Tygři poté ještě ubránili oslabení a naopak ve své první přesilovce udeřili. Sražená rána Ladislava Šmída se totiž odrazila k Jaroslavu Vlachovi a ten svou dorážkou otevřel skóre.

První třetina byla herně vyrovnaná, v té druhé už ale měli Severočeši lehce navrch. I přes vyšší aktivitu se ovšem do vyložených šancí moc nedostávali, přesto nakonec své vedení navýšili. Střela Michala Birnera od pravého mantinelu neprošla přes clonu až k bráně, nicméně puk se dostal mezi kruhy k Tomáši Filippi, který si ho zpracoval a poté zamířil přesně k tyči!

Na začátku závěrečného dějství nevyužily šelmy početní výhodu, těsně po jejím skončení ale Marek Zachar zpoza brány přihrál na kruh Michalu Ivanovi, jenž ranou z voleje propálil Aleše Stezku. O chvíli později se ovšem radovali i Vítkovičtí. Petr Kváča totiž nejspíše v domnění, že rozhodčí odpískal seknutí přes lapačku, odkryl schovaný kotouč a toho využil Samuel Bitten, který puk dorazil za čáru. Liberecká střídačka poté ještě reklamovala přes trenérskou výzvu nedovolené bránění gólmanovi, i po poradě s kolegou u videa ale sudí gól uznali.

Svěřenci Patrika Augusty se však nenechali kuriózně inkasovanou brankou rozhodit a osm minut před koncem znovu navýšili svůj náskok na tři trefy. Po rychlém obratu hry ve středním pásmu vjel Jakub Rychlovský do toho útočného a skrytou ranou trefil přesně horní roh! Domácí se poté i tak nevzdali, jenže Liberec už si své vedení zkušeně pohlídal a napravil své zaváhání z předchozího souboje se Zlínem. Díky této výhře se navíc v tabulce bodově dotáhl právě na Vítkovice a díky lepšímu skóre je odsunul na sedmé místo.

Tomáš Filippi v souboji; FOTO: Petr Kotala

Patrik Augusta
„Gratulace do kabiny. Po nepovedeném utkání ve Zlíně jsme předvedli úplně jiný výkon. Myslím si, že to bylo jedno z nejfyzičtějších utkání, které jsme letos odehráli, vyrovnali jsme se tím soupeři. Díky tomu jsme získali šance, které jsme proměnili. Jsme rádi, že jsme po porazili takto silného soupeře."
Miloš Holaň
HC Vítkovice Ridera
„Dvě třetiny jsme byli slabší. Myslím si, že jsme nebyli tak silní v osobních soubojích, v držení puku, nedařily se nám přesilové hry. Za stavu 0:2 po dvou třetinách jsme sáhli k velkým změnám v sestavě, který měly efekt, ale pak jsme si to asi prohráli vlastní disciplínou. Liberec zaslouženě vyhrál. Z mého pohledu jsme hráli pouze třetí třetinu tak, jak jsme se měli prezentovat. První dvě jsme odehráli velice špatně."