Ohlasy k zápasu

Jsme rádi, že jsme se nenechali zlomit, hlásí po Varech Adam Najman

Liberec - Přetahovaná v podobě prvního utkání Tygrů po reprezentační pauze dlouho neznala svého vítěze. Utkání s Karlovými Vary tak dospělo za stavu 4:4 do prodloužení, kde byli zprvu aktivnější hosté. Poté však dopředu vyjel Kelly Klíma, jenž následně vybídl ke střele Adama Najmana a ten se podruhé v utkání proti Dominiku Frodlovi nemýlil.

Osobně jsi zažil velmi povedený večer, hodně při chuti jste ale byli i jako tým. Jak utkání proti Energii hodnotíš?
Jsme za dva body samozřejmě rádi. Zároveň si ale myslím, že se čtyřmi góly se musí doma vyhrávat v základní hrací době. Dali jsme jim laciné branky a je to škoda. Dva body ale bereme, na konci se každý z nich počítá.

Hned třikrát jste se radovali v početních výhodách, ve kterých se vám zpočátku sezóny nedařilo. To potěší, viď?
Víme, že přesilovky rozhodují zápasy. V reprezentační pauze jsme je proto potrénovali a proti Karlovým Varům nám to vyšlo.

Nedlouho po tvém gólu na 2:2 Západočeši odskočili ve vaší přesilovce na 3:2 a hned vzápětí měli k dispozici trestné střílení..
Bylo to nešťastné, ale to se stává. My jsme rádi, že jsme se nenechali zlomit a pokračovali v našem výkonu. Odehráli jsme to až do prodloužení, kde jsme byli šťastnější.

Tomáš Filippi o početních výhodách
Přesilovky se po Varech hodnotí moc dobře. Mohli jsme jich využít víc, trefili jsme tam i nějakou tyčku.

Právě ty jsi posléze Tygrům přisoudil v prodloužení bod navíc. Jak jsi celou situaci viděl?
Jeli jsme s Kellym Klímou dva na dva, on to nějak zaobloukoval a nahrál mi. Já už do toho pak jen nějak plácnul a skončilo to v bráně.

Karlovy Vary hrají stejně jako vy velmi aktivní hokej. Vyhovuje vám to víc, než bušit do zataženého týmu?
Připravujeme se na každého soupeře individuálně. Ať je to beton, nebo nahoru dolů, tak se na to snažíme být připravení.

Bylo hodně těžké se dostat po reprezentační pauze do tempa?
Na začátku tam bylo hodně nepřesností. Myslím si že jsme se do toho ale velmi rychle dostali.